Strona prowadzi politykę prywatności i wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony!

Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

Sanitas animalium pro salute homini

Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna uprzejmie informuje, że biuro Izby w związku z obostrzeniami epidemicznymi jest czynne w poniedziałek, środę i piątek w godzinach  830-1300. Obowiązują wszyskie aktualne zasady i ograniczenia związane z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Informacja Rady Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej o przystąpieniu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 do projektu pn. "Nowatorskie podejście do dziedzictwa historycznego: dziedzictwo naukowe medycyny weterynaryjnej polsko-ukraińskiego pogranicza".

Treść informacji

Informacja Prezesa Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w sprawie wyborów

Koleżanki i Koledzy, Członkowie Lubelskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej

            Czas pandemii wiele zmienił. Zostaliśmy zmuszeni przeorganizować nasze życie i zmienić nasze plany. Skutki pandemii dotknęły również nasz Samorząd. Rok 2021 jest rokiem wyborów do organów izb lekarsko-weterynaryjnych w związku z kończącą się kolejną kadencją. Wprowadzone ograniczenia związane z COVID-19 uniemożliwiają przeprowadzenie wyborów w formie tradycyjnej. Starania Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej mające na celu przedłużenie obecnej kadencji organów izb lekarsko-weterynaryjnych do czasu zakończenia pandemii okazały się nieskuteczne.

           Ministerstwo Rolnictwa nie jest życzliwe naszej Korporacji i nie darzy nas sympatią. Widać to od kilku lat, a

niewłączenie z automatu lekarzy weterynarii do grupy 0 szczepień przeciwko COVID-19 jest tego namacalnym dowodem. Dlatego też zmuszeni jesteśmy do przeprowadzenia wyborów do organów izb w formie korespondencyjnej stosownie do uchwały Krajowej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej. Ta forma wyborów będzie miała miejsce po raz pierwszy w 25-letniej historii naszego Samorządu. Z tego powodu nie mamy w tej materii żadnego doświadczenia. Wiemy na pewno jedno, że będzie to nas kosztowało dużo naszych pieniędzy. W poprzednich wyborach przeprowadzanych tradycyjnie naszą piętą achillesową była słaba frekwencja lekarzy weterynarii w okręgach wyborczych. Byliśmy często zmuszani do wyznaczania drugich terminów, a w okręgach wyborczych miasta Lublina od kilku kadencji lekarze weterynarii nie mają swoich przedstawicieli w organach izby, gdyż nie wybierają się ze względu na brak kworum. Jest więc teraz szansa przy wyborach korespondencyjnych, że aktywność lekarzy weterynarii, o co usilnie proszę, będzie większa i we wszystkich okręgach wyborczych odbędą się wybory delegatów.

           Koleżanki i Koledzy, izby lekarsko-weterynaryjne są częścią Nas i to My je tworzymy. My odpowiadamy za ich kondycję i skuteczność działania. Namawiam więc Was do czynnego udziału w wyborach w okręgach wyborczych i do zgłaszania się na delegatów na Zjazd Wyborczy i do pracy w przyszłych organach Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

               Proszę też o wnikliwą obserwację naszej strony internetowej, gdzie będziemy informowali o kalendarzu wyborczym i wszelkich sprawach związanych z wyborami w okręgach wyborczych.

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam.

Prezes Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej 

Lek. wet. Tomasz Górski

             Uprzejmie prosimy wszystkich lekarzy weterynarii naszej Izby o sprawdzenie przypisania do odpowiedniego rejonu wyborczego. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci zmiany rejonu wyborczego zgodnie z miejscem pracy lub zamieszkania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z Lubelską Izba Lekarsko-Weterynaryjna do 9 maja 2021 r. do godz. 24.00. Materiały dotyczące wyborów zostaną opublikowane na stronie Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjna następnego dnia po ukazaniu się niniejszej informacji.

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.